Soudní proces
6
11
Vložil(a)
11.6.2013 13:15
Na počátku byl příběh:
C3A: Obžalovaný v době od listopadu 2001 do srpna roku 2012 opakovaně napadal, urážel ji, ponižoval, přičemž jeho agresivita se stupňovala zejména pak pod vlivem alkoholu.
V důsledku jednání obviněného se u poškozené rozvinuly závažné neurotické příznaky jako reakce na dlouhodobý závažný stres a následně nejméně od ledna 2012 posttraumatická stresová porucha, jejíž následky přetrvávaly v určitě míře nejméně do 7. 5. 2012.
C3B: Pan Martin Vlasák mezi lednem 2010 až dubnem 2013 trvale fyzicky i psychicky týral svou manželku Aranku Vlasákovou, nar. 26. 7. 1978, prodavačku, bytem tamtéž. V pozdních večerních hodinách v tomto bytě docházelo k fyzickým potyčkám a slovnímu napadání. Dne 2. 5. 2013 se zmíněná Aranka Vlasáková fyzicky vzepřela bití, Martin Vlasák uchopil blízký tupý předmět a svou manželku několikrát uhodil. Poté zavolal záchrannou službu, které ženu odvezla do nejbližší nemocnice. Tam ovšem žena na následky svých zranění zemřela.
Kristýna Mocová, v průběhu společného soužití s manželem Františkem Pazderkou, nar. 12. 12. 1970, ve společně obývaném bytě, poškozeného opakovaně fyzicky napadala, psychicky týrala a ponižovala….
V7A: Kutnohorská mafie je velká propracovaná struktura. V našem příběhu figurují čtyři její členové jako čtyři obžalovaní a několik dalších aktérů, které si mafie platí (svědci, soudní znalec, obhájce). V poslední době se mafie vedle obchodu se zbraněmi, vydírání, daňových úniků, vazeb na politiky a dalších věcí zaměřuje zejména na obchod s drogami. Neúměrné náklady začnou být podezřelé účetnímu kutnohorské sekce, a to zejména od chvíle, kdy jeden z mafiánů jménem firmy odkoupí budovu u vlakového nádraží Kutná Hora – město. Oficiálně pro sklad materiálu, ve skutečnosti se do sklepení pod budovou přesouvá varna drog a pěstírna „skunku“. Rodina i známí jsou neklidní. Vždyť řekl, že dnes bude doma. Manželka nemůže celou noc spát. Něco se stalo, tuší to. Ráno zvoní v domě účetního telefon. Policie: „Neznámý člověk náhodou našel manžela.“ „V hospodě?“ „Bohužel, ve škarpě.“
To jsou příběhy, které byly součástí projektu Soudní proces u třetích ročníků. Svým průběhem se od minulých projektů nijak nelišil. Někdo si s průběhem soudního procesu poradil lépe, někdo hůře. Někdo přistoupil k projektu s nadšením, a někoho se vůbec nedotkl. Jedno však bylo jiné. Díky Petře Zíkové měla C3A první stání přímo v soudní síni u Okresního soudu v Kutné Hoře. Musím říci, že najednou ten soudní proces nabyl jiné kvality a pocity důležitosti byly znásobeny. Užitečná zkušenost!